Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.

Kartu su ekologiško transporto paslaugų tiekėjais bus ieškoma būdų, kaip įgalinti taršaus automobilio atsisakiusius žmones naudotis dalijimosi paslaugomis. Būdas pakeisti mikromobilumo priemonę iš nuosavybės kaupimo į dalijimosi kultūrą taip pat užtikrins, kad lėšos iš tiesų būtų panaudojamos šiltnamio dujoms mažinti, tai yra kasdienėms kelionėms darnaus judumo priemonėmis.

„Kai investuojame į transportą, turime būti tikri, kad jis iš tikrųjų naudojamas kaip alternatyva keliauti mokytis ar dirbti, o ne laisvalaikiui arba sandėliavimui garaže šalia asmeninio visureigio. Būtent viešasis transportas ir dalijimosi paslaugos padės pasiekti apčiuopiamų šiltnamio dujų sutaupymų ir keisti žmonių gyvenseną tvaresne“, – sako Aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė. 

Užtikrinant gyventojų lūkesčius dėl anksčiau galiojusios finansavimo priemonės, visi gyventojai sunaikinę taršų automobilį ir įsigiję dviratį ar paspirtuką iki 2021 m. vasario 1 d. gaus paramą ankstesnėmis sąlygomis.

Praneša Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra

[gutenberg_post_blocks id=”5436″]
0 Shares:
You May Also Like
audi-e-scooter-02
Plačiau

Segway duoklė Audi fanams

Audi, kuri tikrai stipriai įžengė į elektromobilių rinką bendradarbiaudama su Segway-Ninebot pasiūlė kur kas efektyvesnę transporto priemonę mieste.…
ninebot max g2 elektrinis paspirtukas
Plačiau

NINEBOT BY SEGWAY MAX G2

Elektrinis paspirtukas, kurio tikrai laukėme!!! Jūs buvote išgirsti! Taip taip taip, visų laikų patikimiausias elektrinis paspirtukas Ninebot G30…